Jesteś w dziale:
Gadaniec »

Piotr
19 postów

VHS --> DVD, miniDV => DVD, dvd do avi, avi do dvd, vhs do avi - przegrywanie [TEMAT ZAMKNIĘTY]

Wiecie może, gdzie w Siedlcach można przegrać kasetę VHS na DVD? Byłem w kafejce na Granicznej, bo ogłaszali się że robią takie rzeczy. Ale okazało się, że kaseta jest zabezpieczona a oni nie potrafili tego obejść.

breusz
16 postów

A jak sobie liczą? i od czego zależy cena? Właśnie przymierzam się zrzucić kilka rzeczy i nie wiem czy dać komus zarobić czy samemu pokombinować:)

pozdrawiam
irek

Grzechuu
2759 postów

też jestem tym zainteresowany, napiszcie jak sie czegoś dowiecie, mam znajomego który chyba robi takie rzeczy, spróbuje się dowiedzieć ile to kosztuje

A ile kosztuje taki interes na Granicznej??

Piotr
19 postów

Może ktoś to sprawdzi:
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=262&w=20940542&a=23788409

Wygląda na to, że ta osoba mieszka na Sienkiewicza...

Grzechuu
2759 postów

w tej chwi i ja to moge zrobić VHS - > DVD i DVD - > VHS

oraz

miniDV => DVD, dvd do avi, avi do dvd, vhs do avi - przegrywanie

Piotr
19 postów

A jak sobie radzisz z kasetami zabezpieczonymi przed kopiowaniem?

Grzechuu
2759 postów

jeszcze nie miałem takiej kasety:)

Piotr
19 postów

To sprawdź jakąś nowszą kasetę z wesela lub studniówki, one są zwykle zabezpieczone.
W kafejce na Granicznej sobie z tym nie poradzili.

Grzechuu
2759 postów

spox dzisiaj to zrobię i oczywiście napiszę, mam kasete ze studniówki którą miałem w 2000 roku , myślisz że już wtedy mogli zabezpieczać przed przegrywaniem?

Piotr
19 postów

Pewnie tak, ja miałem studniówkę w 2002 r. i kaseta była już zabezpieczona.

Grzechuu
2759 postów

powiem tak nagralem 16 sekund swoje studniówki z 2000 roku i spoko się nagrało, wziąłem też brata studniówkę (nagrana 2 lata temu) i też było ok

Piotr
19 postów

No to masz szczęście - mojej kasety niestety nie daje się zgrać takimi prostymi metodami.
A może ktoś sprawdził tego Zbigniewa Głębickiego z ul. Sienkiewicza? (zob. http://tinyurl.com/9xu2x )

Grzechuu
2759 postów

jakoś nie wierze w te zabezpieczenia, co da się odtworzyć to i skopiować
tego jestem zdania, choć czasami sam siebie zawodzę:)

Piotr
19 postów

A mi się wydaje, że to zależy też od karty TV: czytałem, że niektóre tunery (np. AVER, PixelView) potrafią omijać zabezpieczenia. Widocznie na Granicznej mieli coś innego:) Tylko nie wiem, po co w takim razie ogłaszali się z tym w Internecie.

Do jakiej rozdzielczości zgrywasz? 352x576?

Grzechuu
2759 postów

w telewizyjnej 720x576, nie używam w tym celu komputera, dysponuje odtwarzaczem z możlwiością nagrywania DVD -> VHS i VHS->DVD

Piotr
19 postów

Przekonałeś mnie:) Przy takiej rozdzielczości, ile płyt DVD zajmie kaseta 180 minut? Bo na jedną się raczej nie zmieści...

Grzechuu
2759 postów

mam do wyboru 4 tryby nagrywania:

XP - wysoka jakość, na dvd mieści się 1 h
SP - standardowa jakość , na dvd mieści się 2 h
LP - niska jakość , na dvd mieści się 4 h
EP - przedłużona jakość , na dvd mieści się 6 h

Grzechuu
2759 postów

dotychczas nagrywam tylko w SP, bo w XP nie widac różnicy:)

Piotr
19 postów

OK. Ja mam do przegrania właśnie kasetę VHS ze studniówki (180 lub 240 - nie pamiętam). Mógłbym zwrócić się kiedyś do Ciebie z tym zadaniem?:)

Ale nie wcześniej niż w lutym, bo na razie mam praktyki, a do Siedlec trochę daleko...

Grzechuu
2759 postów

ok

Grzechuu
2759 postów

odpowiedziałem Ci na maila

Piotr
19 postów

W porządku, co do szczegółów dogadamy się jeszcze w lutym.

All Rights Reserved  Grzesio.eu © ® 2002-2019.