Jesteś w dziale:
KNI Genbit »

eliot
1 postów

sprzęt [TEMAT ZAMKNIĘTY]

Naczytalem sie duzo roznych testow sprzetu w zyciu, ale wiadomo ze testy nie zawsze do konca odzwierciedlaja rzeczywistosc. A teraz mam zamiar kupic dysk IDE i potrzebuje rady (testy czytalem), wiedzy praktycznej od Was. Bo np w tescie jest napisane ze Seagate jako jedyny ma elementy wyciszajace, ale w praktyce wiadomo ze Samsung jest cichszy, z kolei niektorzy twierdza ze Samsung po okolo roku korzystania zaczyna piszczec, a tego w tescie nie mozna wykazac bo dostaja nowe dyski, wiadomo. Wiec prosze o opinie na temat dyskow twardych roznych producentow. A mnie tak konkretnie interesuja dyski ATA133 miedzy 200 a 250 Gb.

Grzechuu
2759 postów

Obie firmy są Ok, ale jesli miałbym kupić to z pewnością wybrał bym seageta, wydaje mi się że ma większą kompatybilność z innymi sprzętami, no i nie słyszałem by jakikolwiek z nich padł sam z siebie lub podczas podłączania go pod inny komputer. Jeśli zależy Ci na wyciszeniu to polecam także specjalne obudowy z przyczepioną plastikową rurką do zewnątrz, cena to około 120 zł a efekt na prawdę ok.

grzesiek.s
12 postów

Również polecam Seagate'a mimo ze są one na ATA100 to różnica w wydajnośco miedzy ATA 133 nie jest zauważalna
drugim powodem to 60 miesieczna gwarancja ale nie w kazdym sklepie Ci taka dadzą
Samsung bedzie kilka procent wydajniejszy z drugiej strony wiecej zdarza się wdliwych egzęplaży
co do głosności to uważam ze trzeba dobrze wyciszyć pozostałe podzespoły w kompie zeby usłyszeć dysk segate barracude serii 7200.7 lub 7200.8 mam wodne chłodzenie i nie słysze dysku podczas pracy (chodzi o modele ATA bo SATA przypominają stare medalisty podczas pracy)

breusz
16 postów

i co osoba opinia, to ja też dodam swoje 3 grosze
z perspektywy paroletniego serwisu (kilka tys dysków) :
- zdecydowanie samsungi są cichsze od seagatów
- zdecydowanie są mniej wydajniejsze od segatów
- odnośnie awaryjności powiem inaczej,
seagaty padaja mniej kultruralniej niż samsungi a konkretnie,
o ile jak pada seagate to najczęściej pyk i nie działa, o tyle samsuns jak pada to robią się badsectory.
(podkręślam słowo najczęściej)

Grzechuu
2759 postów

z komputerami mam do czynienia od równo 7 lat, nigdy nie kupiłem innego dysku niż seagate, a kupowałem na prawdę sporo, żaden z nich mi jeszcze nie padł,
puk puk w niemalowane

All Rights Reserved  Grzesio.eu © ® 2002-2019.